Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Harekat Merkezi’nde

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK Komuta Kademesi, Irak'ın kuzeyinde teröristlere ait hedeflere düzenlenen Pençe-Kartal Operasyonu'nu Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda sevk ve idare ediyor.

ve TSK Komuta Kademesi, ’ın kuzeyinde teröristlere ait hedeflere düzenlenen Pençe-Kartal Operasyonu’nu Kuvvetleri Komutanlığı’nda sevk ve idare ediyor.

Bölücü terör örgütü, son zamanlarda ’nin karakol ve üs bölgelerine artan taciz ve saldırı teşebbüslerini artırdı. Bu sebeple ’nin uluslararası hukuktan doğan meşru müdafaa hakları doğrultusunda, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Pençe-Kartal Operasyonu başlatıldı.

KUZEY IRAK’TAKİ TÜM PKK SIĞINAKLARI VURULUYOR

Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı uçaklar tarafından gerçekleştirilen kapsamında teröristlerce üs olarak kullanılan Sincar, Karacak, Kandil, Zap, Avaşin Basyan ve ’taki terör yuvaları tek tek vuruluyor.

AKAR VE TSK KOMUTA KADEMESİ, HAREKAT MERKEZİNDE

Operasyonu Milli Savunma Bakanı Akar, Orgeneral Yaşar Güler, , Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, Hava Kuvvetleri Komutanlığı Harekat Merkezi’nden sevk ve idare ediyor.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Fransa, Türkiye’nin Libya’daki varlığından rahatsız oldu

Yazarlar
Video
Galeri
Burak CİNLİ'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Burak CİNLİ'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.