Ruhsar Pekcan’dan Turquality açıklaması

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yaptığı açıklamada hizmet sektöründeki markaların yeni girecekleri pazarda 5 yıl boyunca kurumsal altyapının sağlanması için bakanlık tarafından destekleneceğini belirtti

Ticaret Bakanı , yaptığı açıklamada hizmet sektöründeki markaların yeni girecekleri pazarda 5 yıl boyunca kurumsal altyapının sağlanması için bakanlık tarafından destekleneceğini belirtti.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yaptığı açıklamada hizmet sektöründeki markaların yeni girecekleri pazarda bakanlık tarafından 5 yıl boyunca kurusal altyapının sağlanması için destek göreceğini belirtti.

Pekcan’ın açıklamaları şöyle;

“Bakanlığımız tarafından hizmet sektörlerine yönelik olarak uygulanan TURQUALITYTescilli işareti Destek Programındaki markaların “hedef pazar” esasına dayalı bir sistem ile desteklenebilmesi amacıyla yürütülen çalışmalar tamamlandı. ’de bugün yayımlanan Kararı ile hizmet sektöründeki markalarımız yeni girecekleri her pazarda ayrı ayrı olmak üzere 5’er yıl süreyle desteklenecek.

Kurumsal alt yapının geliştirilmesine yönelik destekler ise ilk 5 yıl boyunca sağlanacak. Hayata geçirilen bu yeni destek sistemi; markalarımızın daha fazla sayıda pazarda varlık göstererek bu pazarlarda kalıcı olmalarına zemin hazırlayacak. Bu sayede ülkemizin hizmet gelirleri sürdürülebilir şekilde artarak, hizmet sektörlerinin cari işlemler dengesine olan katkısı olumlu yönde devam edecek.”

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Bakan Kasapoğlu: ’76 ildeki yurtlarda 9 bin 700 vatandaşımız gözlem altında’

Yazarlar
Video
Galeri
Burak CİNLİ'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Burak CİNLİ'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.